Sirene (balkánský sýr) ovčí Destan 400g

Dostupnost
Produkt již není v nabídce

Výrobce

Kód produktu
573

Hmotnost
0.5 kg

Obsah: 500g ±10%, Balení: 24ks, Paleta: 1080ks, Obal: vakuované balení,
Země původu: Bulharsko, Více

Přírodní Sirene (Balkánský bílý sýr) z ovčího mléka

100% naturální produkt

Sirene patří mezi měkké bílé sýry v solném nálevu a pochazi z Bulharská. Je vyráběn z pasterovaného kravského mléka s nalévanou vrstvenou skladbou hmoty, s křehkou konzistencí. 

Sirene jsou vyhlášené svou specifickou chutí a složením. Vyrábějí se podle starých osvědčených receptur, které se dědí z pokolení na pokolení. Jejich základem je kvalitní kravské nebo ovčí mléko, kvasnice, speciální startovací kultury Lactobacillus bulgaricus a další.
Výrobce dbá na použití kvalitních surovin a přesné dodržování tajných rodinných receptur. Toto dává širokou a jedinečnou škálu typických chutí a vůní. Při výrobě není použito umělých příchutí, sladidel, konzervantů ani tzv. éček.

Zrající sýr Sirene se vyznačuje svou delikátní, smetanovou, jemně slanou, specifickou chutí s tvarohovou konzistencí, který po prvním ochutnání svádí k vzetí si dalšího kousku. Jeho chuť nemá nic společného s přesolenými produkty, které se běžně prodávají na českém trhu jako Balkánský sýr.

Je vhodný k samostatné konzumaci nakrájený na kousky, posypaný sladkou mletou paprikou, zakapaný olivovým olejem a podávaný společně s olivami, hroznovým vínem, nebo do Šopského salátu, zapečený s těstovinami, listovým těstem nebo i rýží, případně na hranolky apod. dle chuti každého. Výborný je například vložený do syrových paprik a upečených na grilu.

Charakteristika produktu
- vyznačuje se vysokou nutriční hodnotou, a to zejména vzhledem k vysokému obsahu kompletního proteinu (17 až 18%) a mléčného tuku (22 - 25%).
- je bohatý na minerály, zejména vápníku a řadu vitamínů (A a D). Jeho každodenní konzumace přispívá k posílení kostí a brání vzniku zubního kazu.
- obsahuje vysoký podíl aminokyselin a fosforu.

-má světle jantarovou barvu, pevné a husté textury s charakteristickou mléčno-máslovou chutí vytvořenou klasickou bulharskou technologií.

Je statisticky dokázáno, že Bulhaři se dožívají nejvyššího průměrného věku a pevného zdraví 
v Evropě. Nemalou zásluhu na tom dle provedených výzkumů má pravidelná konzumace zeleniny, sýrů a bulharských jogurtu.

Sušina: min. 45%, tuk v sušině: min. 43%

Složení: pasterované kravské mléko, syřidlo, živá kultura, sůl.

Výživové údaje na 100g:

energie: 350 kcal / 1464 kJ,

tuky: 27g,

z toho nasycené mastné kyseliny: 16.2g,

sacharidy: 1.4g,

z toho cukry 1.4g,

bílkoviny: 18g,

sůl: 3-4.5g.

Skladování od 2 do +4 °C 

______________________________________________________________________________________________

Jak nakupovat

- při osobním odběru na prodejně.

- v měsících: duben - září je prodej možný pouze v polystyrénových přepravních termoboxech z důvodů rychle se kazící potraviny.

- v měsících: červenec - srpen do polystyrénových přepravních termoboxech je nutné přidat ješte chladicí blok.

Doporočujeme

po otevření obalu, doporočujeme sýr dát do nádoby a zalit trochu vody. Sýr se tak nevysuší. Nádobu uzavřete a uložte do lednice.

Web Analytics