Zamezení označení textu:

Včelí med manový (dubový) Oberon 370g

Obsah: 370g
Obal: sklenice s víčkem
Výrobce: Oberon Ltd.
Země původu: Bulharsko

Oblast: horská oblast Strandža-Sakar

EAN: 3800050405407

144,90 Kč 126 Kč bez DPH

Med pocházející ze 100% ekologicky čistého prostředí lesů Strandža-Sakar v Bulharsku, 30km od Černého moře. Produkce medů je pravidelně kontrolována a certifikována. Celá oblast je chráněna správou FSC a WWF.

Je zcela jiného původu než med květový. Manovice produkuje různý hmyz (mšice, puklice a další) z mízy rostlin a stromů. Nejde tedy o med z květů stromů. Šťávy, které na listech, jehličí či větvích zůstávají sbírají včely či mravenci. Manový med vyniká lahodnou chutí, výrazným aroma a tmavou barvou. Liší se i složením - má více minerálních látek a vyšší podíl fruktózy. To je také důvod jeho pomalejší krystalizace. Produkce manovice je závislá na počasí, přemnožení hmyzu a nebývá silná každý rok - mamovicové roky se opakují v několikaletých cyklech. Navíc snůška závisí na počasí - manovice nesmí spláchnout déšť a nesmí také na stromech zasychat vlivem horka. Pro nízký obsah pylu je manový med vhodný pro alergiky.

 

Výživové údaje 100g: energie: 324 kCal/1355 kJ, bílkoviny: 0g, sůl: 0g, tuky: 0g, z toho nasycené mastné kyseliny: 0g, sacharidy: 80.7g, z toho cukry 80g.


Manový med je zaregistrovaná Evropská ochranná známka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: