Historie
Zkušenosti od roku 1922
«Naše heslo zní kvalita za rozumnou cenu»

mlékárna v Bulharsku 1995
mlékárna v Bulharsku 1995
mlékárna v Bulharsku 1995
mlékárna v Bulharsku 1995
na verandě 1996
na verandě 1996
před mlékárnou 1993
před mlékárnou 1993


Firma byla založena v roce 1922 pánem Kirjakem Djakovem ve vesničce Čerkovna (obec Provadia) v Bulharsku. Společnost Kirjakov se na začátku zabývala nákup a prodej koně a luxusní dopravu na svatby kočárem.

V roce 1937 jeho syn, mistr Georgi Kirjakov založil dlouhou mlékárenskou tradici, nejdřív v soukromé mlékárny jako učeň a po druhé světové válce v socialistické mlékárny kde se denne zpracovávalo 10 tun mléka.
V roce 1949 se stal mistr mlékárenské výroby. Za svou dlouholetou praxi byl oceněn prestižními cenami.
Po revoluci v roce 1995 byla ve vesničce Čerkovna otevřená rodinná soukromá mlékárna s kapacitou 4 tun. Své zkušenosti z mlékárenské výroby zde předal svého vnuka, mistra Georgie Milcheva který tu pracoval jako manažer a technolog mlékárny.
V roce 2005 pán Georgi Milchev v České republice založil mezinárodní společnost Geomilex na dovoz mléčné výrobky a uzenin nejvyšší kvality z Bulharska. Postupně se sortiment z Bulharská rozšířil na džemy, med, olivové oleje, nápoje a kosmetiku s růžovým olejem.
Pán Georgi Milchev vystudoval střední průmyslovou školu veterinární a zootechnickou, v oboru hospodářská zvířata a mlékárenství. Posleze absolvoval zkoušky na šéf kuchaře.
Dnes firma Geomilex provozuje síť maloobchodního i velkoobchodního prodeje. Výrobky dodáváme do řady obchodů a také je možné si je koupit i přímo u nás. Jsme výhradní dovozce bulharských specialit a delikates značek Ravnogor a Rose Drops pro Český a Slovenský trh.
Na českém trhu firma působí již od roku 2005 s prvotním cílem nabídnout našim zákazníkům opravdu kvalitní produkty s vynikajícím poměrem kvality a ceny, navíc v dobře dostupných prodejních místech.
Naší filosofii vystihují zejména tyto základní principy:
1. NEKOMPROMISNÍ KVALITA
Prodáváme pouze produkty, o jejichž kvalitě jsme na 100% přesvědčeni. Před-výběr děláme za Vás a šetříme tak Váš čas a peníze.
2. VLASTNÍ DOVOZ
Prostřednictvím převážně vlastního dovozu a jejich přímého prodeje koncovým zákazníkům dosahujeme atraktivních prodejních cen, které se blíží maloobchodním cenám při nákupu "od sklepa".
3. PROFESIONALITA PERSONÁLU
Můžeme se pochlubit profesionalitou personálu, která těžko hledá v domácí konkurenci srovnání - personál prodejen zná nabízené produkty prostřednictvím pravidelných degustací.
4. MOŽNOST VRÁCENÍ & VÝMĚNY
Samozřejmostí u nás je náhrada vadného zboží (při řádném prokázání). Ale jelikož jsme o kvalitě námi prodávaných produktů opravdu přesvědčeni, rádi vezmeme nepoškozené/neotevřené zboží v rozumné době zpět či vyměníme v kterékoli naší prodejně.
5. SPECIALIZACE
Soustředíme se především na privátní a firemní klientelu prostřednictvím vlastních prodejen či přímých dodávek.
Věříme, že Vás naše nabídka zaujme a těšíme se naviděnou!
Váš tým Geomilex / Bulharské speciality

Kiryak Dyakov Nikolov (první generace)
Kiryak Dyakov Nikolov (první generace)
Georgi Kiryakov Dyakov (druhá generace)
Georgi Kiryakov Dyakov (druhá generace)
Milčo Georgiev Kiryakov (třetí generace)
Milčo Georgiev Kiryakov (třetí generace)
Georgi Milčev (čtvrtá generace)
Georgi Milčev (čtvrtá generace)
Diyan Stefanov (pátá generace)
Diyan Stefanov (pátá generace)